Bob Marley CZ

Bob Marley CZ

Zde může být text o autorovi

Stránky věnované hudebnímu stylu REGGAE

Ziggy Marley (David Nesta Marley)

David Nesta "Ziggy" Marley (nar. 17. října 1968, Trenchtown, Jamajka) je čtyřleté doby Grammy-vítězný jamajský hudebník a lídr kapely Ziggy Marley a Melody Makers. Je nejstarším synem Rita a Bob Marley, roots reggae zpěvák.

Existuje mnoho teorií a mýtů o tom, kde jeho přezdívku, "Ziggy", vznikl. Slovo od Ziggy sám je to, že prostě není jistý. Možná, že je v souvislosti s jeho horlivost na fotbalové hřiště, kde se "cik zagged" asi tolik.

V roce 1979, Ziggy a jeho sourozence, Cedella, Stephen, Damien Marley, a Sharon své nahrávací debut s otcem, "děti si hrají v ulicích". V Melody Makers, jako skupina přišla být známý, hrál někdy na několik let, a to i na pohřbu svého otce v roce 1981. Jejich debutové LP bylo hrát hru Právo, který byl velmi pop-orientované album, vydělávat Ziggy některých posměch od kritiky. Kapelu etiketa, EMI, chtěl trhu Ziggy jako sólo aktu, a tak se Melody Makers přesunuta do Panny Records, kde jsou zaznamenány vědomy Party (1988, vyrobená Chris Frantz a Tina Weymouth). Album bylo kriticky a populárně úspěšné, jako byl jedním Bright Day (1989) a Jahmekya (1991). Některé z jeho nejoblíbenější patří singly "Pravda pro sebe", "disk", "Lidé, připravte se", a jeho americké Top 40, a UK Top 20 hit "Lidé Tomorrow".

Vzhledem k tomu, že 1990s pokračovala v Melody Makers' prodeje pomalu klesal, od Joy a Blues (1993) a pokračuje se Volný Jako chceme 2 B (1995).

Rodné jméno: David Nesta Marley
Známý také jako: Ziggy Marley
Narozený: 17. říjen 1968 (věk 40)
Trenchtown, Jamajka
Žánr (y): Reggae
Zaměstnání: Muzikant, zpěvák-skladatel, kytarista
Nástroj (e): Kytara, zpěv, piano, bicí
Roky aktivní: 1979-současnost
Label Tuff Gong ve světě
Souvisejících zákonů: Ziggy Marley a Melody Makers
Webová stránka: www.ziggymarley.com
lglp1057.jpg
ziggy.jpg
Ziggy_marley_promotional_2006.jpg
Sólová kariéra 
Ziggy stala politicky aktivní v tomto čase, pracujeme s Organizací spojených národů a vytvoření záznamu štítek s názvem Ghetto Mládež posádky. A sólové album, Dragonfly byl vydán 15. dubna 2003. 

Dne 2. července 2006, své druhé sólové album, Love Is My Religion, byl propuštěn z jeho nezávislé nahrávací společnosti Tuff Gong ve světě. 

Je zařazen jako umělce figurovalo na Donna Summer je píseň "pastelek" titulní skladby ze svého nového alba propuštěn na 20. května 2008, o Burgundym etiketě.
Osobní život 
Marley je ženatý s Orly Marley, že je bývalý Vice President pro William Morris agentury a v současné době spravuje své kariéry a jeho záznam návěsky Tuff Gong ve světě. Když ne na silnici, Ziggy svůj čas dělí mezi domy z Jamajky, Kalifornii a na Bahamách. 

Marley je otcem pěti dětí, Daniel Marley (narozen 12. července 1989), Justice Marley(narozený 9. prosince 1991), Zuri Marley (nar. 28. října 1995), Judah Victoria Marley (narozen 21. dubna 2005) a Gideon Robert Nesta Marley (narozen 5. ledna 2007).
Filantropie
Neomezené zdroje dary osvícenství (URGE) je Ziggy na charitu, která se snaží pomáhat dětem. 

Ziggy má navrhl tričko pro Fashion proti AIDS sbírku, jejímž cílem je šířit povědomí o HIV-AIDS mezi mladými lidmi. 

V roce 2007 byla podepsána dne Marley jako oficiální podporovatel Děti Little Rock, neziskové organizace, která poskytuje bezplatné hudební nástroje a volný poučení pro děti ve veřejných školách v celé Spojené státy. Má navštívili s dětmi v programu a sedí na organizaci představenstvo jako čestný člen. 

Spolupracuje s Noste svou hudbu, které vytvářejí "Relixbands" z darované kytarové struny. 

Půjčil jeho podporu YouthAIDS.
V populární kultuře
V roce 1991, Marley a Melody Makers přispěla píseň Dej A Little Love na Disney album, pro naše děti. Album je kolekce kluk-přátelské písní populárních umělců (např. Paul McCartney, Bruce Springsteen a Elton John), přičemž výtěžek věnovat Pediatric AIDS nadace. 

Marley a Melody Makers nahrál stylu reggae-téma písně pro dětský televizní série Arthur. A Remixed techno verzi písně "Věř v sebe," byl použit v průběhu uzavírání úvěrů na šestou sezónu. 

Ten vyjádřil Bernie jedna z Sykesi '(Martin Scorsese) rasta jellyfish stoupenci v roce 2004 film Shark Tale. Ve filmu, když Oscar (Will Smith) se snaží zpívat Bob Marley píseň Tři Little Birds, Marley charakter zaps Oscare na hlavu a říká "To není způsob, jakým budete zpívat tu písničku, mon" Název písně pro film byl kryt verze tři Little Ptáci provádí Marley a Sean Paul. 

On zpíval Rainbow in the Sky na americký televizní seriál okouzlit v sezóně 6. 

Jeho píseň Love Power hrála při konci úvěry Muppet Treasure Island. 

On zpíval krytem z "Drive" The Cars, který byl součástí je Adam Sandler movie 50 První Data. 

On zpíval titulní "Tří Little Ptáci" pro Dora Průzkumníka soundtrack. 

On a jeho Melody Makers se hostující vystoupení na populární televizní show děti Sesame Street a zpíval jeden Sesame Street verzi "Malí lidé" od jejich 1991 alba Jahmekya
Diskografie 

S Melody Makers

Play the Game Right (1985)
Children Playing (1986) (unreleased)
Hey World! (1986)
Time Has Come: The Best Of Ziggy Marley and the Melody Makers (1988)
Conscious Party (1988)
One Bright Day (1989)
Jahmekya (1991)
Joy and Blues (1993)
Free Like We Want 2 B (1995)
The Best Of (1988 - 1993) (1997)
Fallen Is Babylon (1997)
Spirit Of Music (1999)
Live Vol. 1 (2000)
The Best of Ziggy Marley and the Melody Makers (2008)


Solo

Dragonfly (2003)
Love Is My Religion (2006, grammy winning)

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (7 | 64%)
Vytvořil: Bob Marley CZ
urbicek@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one